[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 بیمه آتش سوزی و لندن که بیمه آتش سوزی نبود و نیمی از آن در آتش سوخت!

بیمه آتش سوزی و لندن که بیمه آتش سوزی نبود و نیمی از آن در آتش سوخت!

لندن آتیش گرفته!

بیمه آتش سوزی.  آتیش سوزی بزرگی در سال 1666 میلادی، در معبر باریکی در کنار رودخانه ی تایمز لندن رخ داد، مردم ترسیده بودن .  آتیش لحظه به لحظه بزرگتر می شد و تمام اموال و خونه های مردم شهر رو در خودش می بلعید.  کار به جایی رسید که مردم مجبور شدن لندن رو تخلیه کنن! خلاصه، بعد از مدتی بارون های موسمی این هیولای عظیم رو خاموش می کنن . مردم بعد از سه ماه دوباره به شهر برمی گردن، و طبیعتا اولین صحنه ای که باهاش مواجه میشن تلی از خاکستره.

 

لندن به همین راحتی دود شد و رفت هوا! خونه ها، کشتیا، کارخونه ها…خلاصه، بعدش می گن خب حالا چیکار کنیم.  قطعا کار خاصی نمیشه کرد مگر اینکه باز تا مدتی تجارت کنن و از معامله ها یه سودی ببرن و بتونن خونه زندگیشون رو از نو بسازن. خلاصه بعد از انجام تمام این مراحل ریش سفیدای شورای شهر دور هم جمع میشن و به این فکر میفتن که :

 

چیکار کنیم تا دوباره این حادثه ی وحشتناک به وقوع نپیونده!؟

 

هرکسی دستی به ریشش می کشه و از هر سری یه صدایی در میاد.  ولی خب در نهایت نمی تونن به نتیجه ای برسن ، چون به غیر از عوامل انسانی عوامل طبیعی مثل : صاعقه، طوفان، زلزله و… می تونه منجربه بوجود اومدن آتیش سوزی بشه .  طبیعتا پیش گیری از این جور حوادث غیر ممکنه.  خلاصه چیکار کنیم چیکار نکنیم ، یه بابایی از تو جمع بلند میشه میگه من یه فکری زده به سرم چرا خسارت احتمالی رو پیش از وقوع حادثه تخمین نزنیم و بعد بین مردم پخش نکنیم؟

 

این یک ایده ی خیلی خام از بیمه ی آتش سوزی بود که اولین جرقش رو یک ریش سفید انگلیسی زد و منجربه تاسیس اولین شرکت بیمه  آتش سوزی به اسم “هامبرگر جنرال” شد . این ایده به غیر از تشکیل این شرکت بیمه باعث بوجود اومدن یه ایستگاه سرپایی آتیش سوزی به نام “hand in hand”  هم شد! بعد ها بیمه های اتکایی هم بوجود اومدن تا علاوه بر حفاظت از خونه و اموال ، بتونن از منابع طبیعی مثل جنگل ها هم محافظت کنن.  تا اگر بخش زیادی از مراتع طبیعی در اثر آتیش سوزی از بین رفت شرکت بیمه قادر به جبرانش باشه. بیمه نامه های آتش سوزی بعد ها تکامل پیدا کردن و هرکدومشون به چند بخش تقسیم شدن:

 

1_  بیمه نامه آتش سوزی با خطرات معین:

 

توی اینجور قرار دادها همینطور که از اسمش پیداست.  بیمه گذار و شرکت بیمه میان و خطرهایی که فکر می کنن می تونه منجربه تهدید اموال بشه رو اعلام می کنن.  در صورتی که بین علماء، یعنی بیمه گذار و شرکت بیمه بر سر چگونگی وقوع خسارت اختلاف افتاد.  وظیفه ی بیمه گذار که ثابت کنه خسارت وارده ناشی از همون خطراتی بوده که اعلام شده نه چیز دیگه ای.

 

2 _  بیمه نامه تمام خطر:

این مدل بیمه نامه از همش بهتر و بی دردسر تره! اسمشم روشه ” تمام خطر! ” شرکت بیمه میاد تو قرار داد میگه:

“به من ربطی ندارع که چه اتفاقی منجربه بروز این آتیش سوزی شد، من خسارتم رو تمام و کمال به شما پرداخت می کنم بیمه گذار عزیز!”

 

3_ بیمه نامه ی انبارها

این بیمه همون طور که از اسمش مشخصه مخصوص انبارهای کالا، گمرک ها و مواد اولیست.  تو این مدل بیمه نامه، بیمه گذار با توجه به تجربه و اطلاعاتی که از انبار و کالاهاش داره یه تخمین اولیه میزنه.  به شرکت بیمه اعلام می کنه که اموال من مثلا فلانقدر میارزه و حدود هفتاد تا هشتاد درصد این مبلغ رو به عنوان سپرده ی حق بیمه و پنجاه درصد حق بیمه رو بر اساس مبلغ سقف حداقل حق بیمه رو که توسط شرکت بیمه تعیین میشه، پرداخت می کنه.

 

بیمه آتش سوزی بیمه با شرط جایگزینی:

 

تو این مدل بیمه نامه ها، اموال خسارت دیده صرفا دوباره باید به همون شکلی که پیش از خسارت بودن برگردن.  به عبارت دیگه نیاز به ” نونوار کردنشون نیست” شرکت بیمه تا حد امکان خسارات وارد شده رو تعمیر،تعویض و بازسازی می کنه . تا اموال به شکل قبلی یا “مشابه” شکل قبلی برگردن با همون میزان ظرفیت تولید و کارآیی قبل از وقوع حادثه.

 

امیدواریم تونسته باشیم با نوشتن این مطالب به اطلاعات بیمه ای شما اضافه کنیم تا بتونین بهترین نوع بیمه رو از شرکت هایی که مناسب شرایط شما هستند خریداری کنین.

 در ضمن فراموش نکنین که مشاورین بیمدون به صورت بیست و چهار ساعته در خدمت شما هستن تا با مشاوره ی صحیح شما رو برای خرید بهترین نوع بیمه ی آتش سوزی راهنمایی کنن.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *