[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 بیمه عمر وام می دهد

بیمه عمر وام می دهد

شاخص توسعه وام بیمه عمر

یکی از شاخصه های توسعه در زمانی که ما در آن زندگی می کنیم و در بین کشور های جهان، بیمه زندگی است. بیمه زندگی که آن را با نام بیمه عمر هم می شناسیم موجب رشد و پیشرفت کشور ها می باشد. این رشد و پیشرفت به موازات صدور بیمه نامه های بیمه عمر، برای افراد جامعه صورت می پذیرد.

اندوخته ریاضی

بیمه نامه عمر به سه دسته کلی تقسیم می شود که به شرح زیر می باشد:


الف)بیمه عمر به شرط فوت.
ب)بیمه عمر به شرط حیات.
پ)بیمه عمر مختلط که بیمه عمر و سرمایه است در دسته فوق مهم ترین مورد بیمه عمر میباشد و علت آن تحت پوشش قرار گرفتن
بیمه شده و نیز تشکیل صندوق سرمایه است. جالب است بدانید، زمان پایان قرار داد بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه شده می تواند از مزایای مالی و سرمایه ای بیمه نامه خود استفاده کند. صندوقی که ذخایر پولی در آن برای افراد تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه استفاده می شود اندوخته نام دارد. زمانی که هزینه پوشش های بیمه‌ ای و هزینه های شرکت بیمه از مبلغ پرداخت شده کسر می گردد باقیمانده مبلغ را ذخیره ریاضی می گویند.

چگونگی شرایط دریافت وام از بیمه عمر

وام بیمه عمر در جهت رفاه بیشتر بیمه گذاران و بیمه شدگان و به منظور ادامه دادن به پرداخت حق بیمه از سوی آن ها طراحی شده است. وام بیمه عمر از محل ذخیره ریاضی تامین می شود. مبلغ وام عمدتا معادل۹۰٪ ارزش بازخرید می باشد. این وام پس از پرداخت حق بیمه به شرط آن که مبلغ اندوخته حداقل ۳۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد به بیمه گذاران پرداخت می گردد. مبلغ وام بیمه عمر تنها به حساب بیمه گذار بیمه نامه واریز می شود.

سود وام در بیمه عمر چقدر است؟

سوالی بسیار مهم که اکثر گیرندگان وام از محا اندوخته بیمه عمر خودشان دارند میزان سود وام این بیمه نامه‌ ها است. قبل تر گفتیم که میزان پرداخت وام به بیمه گذار، ۹۰٪ از اندوخته بیمه نامه او است. بنابراین حق بیمه های پرداختی که در این بیمه نامه باقی می ماند ۱۰٪ کل اندوخته است. بر این اساس شرکت بیمه باید فقط برای ۱۰٪ اندوخته و حق بیمه های پرداختی آینده سود مشارکت واریز کند. باید توجه داشت که دریافت وام هیچ خللی در واریز سود جهت ۱۰۰٪ درصد سرمایه به اندوخته وارد نمی کند. بنابراین شرکت بیمه ۲۲٪ سود در وام لحاظ کرده و حدود ۱۸٪ آن را با توجه به شکل واریز سود بیمه نامه که در سطر فوق آمده به اندوخته برمیگرداند. ۴٪ مانده نیز به عنوان کارمزد نصیب شرکت بیمه می شود.


به زبان ساده تر،

میزان سود وام بیمه عمر ۱۲.۵٪ بوده و برای آن بازپرداخت یکساله در نظر گرفته شده است. در صورتی که مدت بازپرداخت توسط بیمه گذار ۲ و یا ۳ ساله انتخاب شده باشد درصد سود متعلقه در این وام نیز ۲ یا ۳ برابر خواهد بود. شایان ذکر است که حدود ۷۰٪ از سود دریافتی از بیمه گذار مجددا به صندوق ذخیره ریاضی یا همان اندوخته بیمه نامه وام گیرنده، برگردانده می شود. حدود ۳۰٪ باقیمانده نیز تحت عنوان کارمزد برای شرکت بیمه خواهد بود.
اگر بیمه گذار اقساط وام را پرداخت نکند چه پیش می آید؟
در این صورت اصل و کارمزد و جریمه دیرکرد، بعد از سه ماه از آخرین سر رسید (آخرین قسط وام) از صندوق اندوخته بیمه نامه برداشت میشود.

مزیت نسبی وام بیمه عمر نسبت به سایر وام ها

اولا برای دریافت این وام نیاز به هیچ گونه ضامن، چک، سفته و یا سند نیست. دریافت وام بیمه عمر تنها با تشریفات اداری کوچک و فقط با تکمیل یک فرم انجام می شود. در مواقعی این مبالغ (مبالغ وام بیمه عمر) مسیر زندگی افراد را به طرز قابل ملاحظه ای بهبود بخشیده است.
ثانیا پس از تسویه هر وام دریافتی بیمه گذار به تکرار می تواند تقاضای وام کند و پس از تسویه، مجددا وام دریافت نماید.

مدت وام بیمه عمر و روش های بازپرداخت آن

مدت بازپرداخت وام بیمه عمر و سرمایه به انتخاب بیمه گذار، بین ۶ تا ۶۰ ماه است. انتخاب این مدت به عواملی چون مبلغ وام و مدت باقی مانده از اعتبار بیمه عمر، بستگی دارد. بازپرداخت وام می تواند به صورت های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یکجا به انتخاب بیمه گذار، صورت می پذیرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *