[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 بیمه عمر از چه تاریخی در ایران به وجود آمد؟

بیمه عمر از چه تاریخی در ایران به وجود آمد؟

شروع کار بیمه عمر در ایران:بیمه عمر از سال 1314 در ایران آغاز شد. در آغاز، نمایندگی یک شرکت بیمه خارجی به نام ویکتوریا، که مرکز آن شهر برلین بود، شروع به فروش بیمه نامه کرد. این نمایندگی در سال 1315 پس از یکسال فعالیت منحل شد و پرتفوی خود را به شرکت سهامی بیمه ایران واگذار کرد.


اولین بیمه نامه عمری که در ایران صادر شد متعلق به چه کسی بود؟

 


اولین بیمه نامه عمر که در سال 1314 توسط این نمایندگی صادر شد، متعلق به تاجری تبریزی به نام جبار صالح نیا بود. سرمایه قرارداد 600 لیره انگلیس بود که پس از انقضای مدت از طرف شرکت سهامی بیمه ایران به بیمه گذار پرداخت شد.


ایران و آمریکا برای فروش بیمه ی عمر با یکدیگر همکاری کردند!

 


بیمه ایران تا سال 1336 تنها شرکتی بود که در ایران به فروش بیمه عمر مبادرت می کرد. در سال 1336 شرکت سهامی بیمه ملی و در سال 1340 شرکت سهامی بیمه امید نیز به فروش بیمه نامه عمر اقدام کردند. در سال 1353 شرکتی به نام بیمه بین المللی ایران و آمریکا تاسیس یافت که منحصرا به فروش بیمه نامه های عمر و حوادث می پرداخت. با کمک کارشناسان آمریکایی، شبکه بزرگ نمایندگی در تهران و شهرهای بزرگ به وجود آورده بود.


بجای پول نقد از شرکت بیمه، آپارتمان بگیرید!

 


در سال 1338 بیمه ی ایران تصمیم به اجرای طرح بزرگ و بی سابقه ای به نام طرح نوین گرفت. بر اساس این طرح شرکت بیمه تعهد کرد که بجای سرمایه نقدی، به بیمه گذاران ملک مسکونی که ارزش آن در ردز عقد قرار داد برابر با سرمایه بیمه ایشان بود واگذار کند. هدف اصلی این طرح مقابله با تورم بود که منجربه کاهش ارزش سرمایه بیمه نامه می شد و در نتیجه منجر به بی انگیزه شدن مشتریان می شد. مبتکر این طرح مدیر عامل وقت بیمه ایران جناب دکتر مشرف نفیسی بود.

اختلاف نظر در هیئت دولت موجب کارشکنی شد!
پس از ارائه این طرح، در طی مدت دو ماه 9270 بیمه نامه فروخته شد که 2980 بیمه نامه مربوط به تهران و بقیه مربوط به شهرستان ها بود. این تعداد، بیشتر از انتظار مدیران شرکت بود. شرکت شروع به خرید زمین و ساخت در شهرهای مختلف کرد. در تهران زمین هایی در فرحزاد و خوردین و شهرک غرب خریداری شد. اما با همه کوشش ها متاسفانه این طرح با شکست روبرو شد. علت این شکست بزرگی طرح و نیاز به اعتبار مالی بالای آن و اختلاف نظر در هیئت دولت و کارشکنی ها اعلام شد.

بیمه های جمعی عمر و حوادث راه بهتری را در پیش گرفتند!
اولین بیمه های جمعی عمر و حوادث در سال 1342 ارائه شد و اولین قرارداد آن بیمه تخصصی دانشجویان و دانش آموزان بود که شرکت سهامی بیمه ایران با وزارت فرهنگ وقت منعقد کرد. به موجب این قرارداد دانش آموزان و دانشجویان با پرداخت حق بیمه سالانه 12 تومان در مقابل حوادث و امراض بیمه شدند.

آمریکایی ها یکبار دیگر پای کار آمدند!
پس از آن شرکت بین المللی ایران و آمریکا در سال 1353 تاسیس شد که منحصرا در رشته ی عمر فعالیت می کرد و به موفقیت های قابل توجهی دست یافت. در پی آن شرکت های دیگری نیز به فعالیت در زمینه فروش بیمه نامه های عمر انفرادی ادامه دادند.

1 دیدگاه ها

  • جالب بود👏👏

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *