[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 جبران خسارت شرکت های بیمه!!؟

جبران خسارت شرکت های بیمه!!؟

امروز می خوایم در مورد یکی از سوالات متداول بیمه صحبت کنیم:


جبران خسارت . شرکت های بیمه تا چه حد توانگری مالی برای جبران خسارت های مشتریان رو دارند؟


اصلا چه تضمینی وجود داره که شرکت های بیمه بتونن زیان های ناشی از خسارت رو به مشتریان پرداخت کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید بریم سراغ تعریف بیمه اتکایی!

 

بیمه اتکایی چیه؟


بیمه اتکایی به معنی توزیع ریسک است:


بیمه اتکایی به نوعی از بیمه گفته میشه که شرکت های بزرگ بیمه ای ازش استفاده می کنندد. به این معنا که شرکت های بزرگ بیمه برای افزایش توانگری خودشون در پرداخت خسارت به مشتریان ، برخی از ریسک های بزرگ رو نزد شرکت های بیمه اتکایی بیمه می کنن. این یعنی شرکت های بیمه ریسک های خودشون رو دوباره نزد بیمه گر اتکایی بیمه می کنند، تا اگر پرداخت خسارتی بیشتر از توان مالی آنها بود، بتوانند برای پرداخت خسارات بزرگ احتمالی از بیمه گران اتکایی کمک بگیرند. پس شما به عنوان مشتریان شرکت های بیمه، دیگه لازم نیست نگران اعتبار و توانگری شرکتی که انتخاب کردین باشین!

 

چند نوع بیمه اتکایی داریم؟


بیمه اتکایی نسبی
بیمه اتکایی قراردادی
بیمه اتکایی اختیاری
بیمه اتکایی اجباری

 

بیمه اتکایی نسبی:


نوعی از بیمه اتکایی است که بیمه گر به نسبتی که حق بیمه دریافت می کند، در پرداخت خسارت مشارکت می کند
بیمه اتکایی قراردادی:


در این نوع بیمه نامه، برخلاف بیمه اتکایی نسبی، هیچ گونه قرار دادی نسبی ای میان بیمه گر اتکایی و شرکت بیمه واگذارنده وجود ندارد.به عبارت دیگر طبق قرار داد، شرکت بیمه واگذارنده پرتفوی مشخصی از خودش را در اختیار بیمه گر اتکایی قرار می دهد و در مقابل بیمه گر اتکایی متعهد به جبران بخشی از خسارات می شود.

 

بیمه اتکایی اختیاری :


. بیمه اتکایی اختیاری در شرکت های بیمه به صورت موضعی و بر اساس نیاز هر شرکت وسیاستهای داخلی هر آنها تعیین میشود. این نوع بیمه برای شرکت های بیمه به صرفه نبوده و هزینه های آنها را بالا میبرد. نکته حائز اهمیت این است، که شرکت های بیمه اتکایی در خصوص پذیرش ،و یا عدم پذیرش، شرکت های بیمه مستقیم مختار بوده، و یا ریسک هایی را ممکن است پذیرا باشند، که همسو با اهداف داخلی آنها باشد.

 

بیمه اتکایی اجباری:

 

در بیمه اتکایی اجباری شرکت بیمه موظف است، که درصدی از مبلغ حق بیمه دریافتی را به شرکت بیمه اتکایی اجباری پیشنهاد کند و شرکت بیمه اتکایی مجبور به پذیرش آن است. اگر مبنای قرار داد بین دو شرکت بیمه سرمایه بیمه شده باشد، به آن اتکایی اجباری نسبی میگویند. و اگر مبنای آن، خسارت باشد، به آن قرار داد اتکایی مازاد خسارت گفته میشود.

 

جالبه بدونین بیمه اتکایی در اکثر کشورها اجباریه، و جالب تر اینکه بدونین بزرگترین بیمه اتکایی در دنیا ، در انگلستان قرار داره!

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *