[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 سیاست های فروش و بازاریابی در بیمه :

سیاست های فروش و بازاریابی در بیمه :

 

در این مقاله قصد داریم چند سیاست مطرح شده و کلیدی در فروش و بازاریابی را که در میان کشورهای پیشرفته رایج است بررسی کنیم:

 

 دیدگاه فروش و بازاریابی در بیمه:


گرایش فروش و بازاریابی در بیمه بر این پایه استوار است که مشتریان به مقدار کافی محصولات را نخواهند خرید مگر آنکه برای فروش و تبلیغات فعالیت های چشمگیری صورت گرفته باشد. در مرحله عمل، این دیدگاه را درمورد کالاهای ناخواسته به کار می برند؛ یعنی کالاهایی که خریدار به فکر خرید آن نمی افتد مانند بیمه. در اینجا فروش نقش اساسی دارد و رضایت مشتری در مرتبه دوم اهمیت است. این دیدگاه بر ایجاد فروش و انجام معامله تاکید دارد و نه ایجاد رابطه بلند مدت با مشتری.

 

دیدگاه بازاریابی (فشاری):


مقصود از دیدگاه بازاریابی این است که فروش محصول تنها در گرو روابط یک طرفه با مشتریست. دستیابی به هدف های سازمان در گرو شناخت یکطرفه و ایجاد سیاست های کلی برای برطرف کردن نیازها و خواسته های مشتریان است. ( به صورتی اثر بخش و با بازدهی بالاتری از شرکت های رقیب) باید توجه داشت که در دیدگاه بازاریابی فشاری، استراتژی اصلی شرکت، تبلیغات و تولید است.

 

دیدگاه بازاریابی اجتماعی:


دیدگاه بازاریابی اجتماعی معمولا به دنبال توازن است! توازن میان خواسته های مشتریان، منافع بلند مدت مشتریان و بازده بلند مدت شرکت. بنابراین افزایش کیفیت هدف همیشه با افزایش فروش همراه نمی باشد و یا کاهش فروش منجربه کاسته شدن کیفیت نمی شود. از این دیدگاه می توان برای گسترش بازارهای بیمه عمر استفاده کرد.

 

 بازاریابی بیمه کششی


در این دیدگاه برخلاف دیدگاه بازاریابی فشاری، فروش محصول تنها در گرو تبلیغات و ارتباطات یک طرفه با بیمه گذار نیست، بلکه تمرکز به ارتباط میان بازاریابان و بیمه گذاران است. در بازاریابی کششی بازاریاب با ارتباط دوستانه ای که به شخصه با بیمه گذار برقرار می کند می تواند نیازهای او از بیمه نامه را شناسایی و بیمه را به شکلی شخصی سازی شده در اختیار مشتریانش قرار دهد.
لازم به ذکر است که شرکت های بیمه می توانند با وضع قوانین بازاریابی کششی در میان فروشندگان و مدیریت یکپارچگی استراتژیک ایجاد کنند.

 

شرکت بیمدون برای اولین بار در ایران از طریق استراتژی بازاریابی کششی، سعی در شخصی سازی کردن بیمه های مشتریان و بیمه گذاران عزیز دارد چرا که ما معتقدیم، هر مشتری بیمه دارای خواسته ها نیاز ها و خدمات مختص خودش است. برای اطلاع بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید

 

هر مشتری بیمه باید قهرمان خودشو داشته باشه!

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *