[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 مقوله بیمه در فرهنگ عمومی

مقوله بیمه در فرهنگ عمومی

فرهنگ بیمه در جهان چگونه است؟

در جهان امروز ما و در کشور های مختلف مردمانی با گونه های فرهنگی متفاوتی زندگی می کنند. این تنوع فرهنگی در جهان موجب برداشت های رنگارنگ و بعضا زشت و زیبا گردیده است. اما در رابطه با فرهنگ بیمه در نقاط مختلف جهان برداشت مردم از بیمه و نوع ارائه آن و انواع بیمه نامه ها متفاوت است. در کشور های مختلف نهاد های گوناگونی به تبلیغ و ترویج بیمه می پردازند. در این زمینه نهاد هایی چون: وزارت فرهنگ، وزارت اقتصاد، رادیو و تلویزیون را می توان نام برد. این نهاد ها زمینه توسعه فرهنگ بیمه را به شکلی برنامه ریزی شده فراهم می آورند. ارتقاء بیمه در کشورها موجب آگاهی مردم از وجود خدمات بیمه ای شده و فرهنگ بیمه بین مردم نهادینه می شود.

فرهنگ بیمه در کشور ایران به چه صورت می باشد؟

در کشور ما از بیمه نامه های مختلف و به طور کلی فرهنگ بیمه برداشت های گوناگونی، توسط مردم شده است. به عنوان مثال بیمه شخص ثالث یکی از شناخته ترین نوع بیمه نامه در کشور است. این بیمه نامه جزء لاینفک فرهنگ عمومی بیمه است و مردم اطلاعات کامل تری از این بیمه نامه نسبت به سایر بیمه نامه ها دارند. در بیمه های بازرگانی انواع بیمه نامه های جالب و کاربردی وجود دارد.

نقش مسئولان، شرکت های بیمه و مردم در توسعه صنعت بیمه چیست؟

چنانچه نهادهای مسئول بر توسعه بیمه متمرکز شوند به راحتی می توان اذهان عمومی را با شرایط و خدمات بیمه و بیمه نامه های مختلف آشنا کنند. آشنایی با خدمات بیمه موجب آگاهی و دعوت مردم به استفاده صحیح از خدمات فوق العاده بیمه نامه های گوناگون می شود. شرکت های بیمه نیز باید بهترین و متنوع ترین خدمات را به مردم ارائه دهند و بیمه نامه های جدیدتر که مورد نیاز باشد ابداع کنند. این کار فرهنگی باید با هماهنگی نهاد های مرتبط به صورت دائم و پیوسته انجام شود. مثلا در بیمه های عمر، شرکت های بیمه خدمات متنوع تر از سایر رشته های بیمه ای را ارائه می دهند. این امر موجب توجه بیشتر مردم به بیمه های عمر گردیده است. شرکت های بیمه می توانند با طراحی بیمه نامه های مورد نیاز مردم، خدمات نوینی در جهت رضایت بیمه گذاران ارائه دهند.

شرکت بیمه در کدام بخش ها می تواند خدمات متنوع ارائه دهد؟

این خدمات در چهار بخش رشته های بیمه که بیشتر مورد توجه مردم می باشد پیشنهاد می شود.


1.بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه اتومبیل:


در این دو بیمه نامه شرکت های بیمه می توانند خدمات زیر را ارائه دهند.

الف)کارشناسی خسارت و پرداخت آنلاین بدون مراجعه حضوری بیمه گذاران.
ب)ارائه پوشش پرداخت هزینه ایاب ذهاب هنگام تعمیر خودرو به طوری که شایسته بیمه گذار باشد.
ج)خسارت بر اساس گزارش توام با کارشناس بیمه و تعمیرگاه معتبر و مورد قبول مردم محاسبه و پرداخت گردد.
ارائه این خدمات تهیه بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را برای بیمه گذاران راحت تر می کند. این موارد می تواند تشویقی باشد برای بیمه گذارانی که از خریدن بیمه اجباری شخص ثالث یا بیمه ضروری بدنه امتناع میکنند.


2.بیمه درمان:


در بخش بیمه درمان شرکت های بیمه می توانند اقدامات موثر زیر را انجام دهند.


الف)ارائه خدمات متنوع پزشکی بر اساس نیاز، توان و خواسته هر قشر از جامعه.
ب)انجام خدمات خسارت و پرداخت آن به صورت کاملا آنلاین.
ج)ارائه پوشش های پر تقاضا مثل دندانپزشکی.
طرح های گفته شده باعث سود آوری شرکت های بیمه و همچنین رشد صنعت بیمه در کشور می شود. این اقدامات همچنین موجب سلامت جامعه، رشد سایر نهادهای مملکتی، کارآمد شدن هر بخش بخصوص در صنعت بیمه و بخش پزشکی و درمان میگردد.


3.بیمه های مسئولیت:


در رشته بیمه های مسئولیت، شرکت های بیمه می توانند امکانات و آپشن هایی جهت ترغیب و تشویق بیمه گذاران و بیمه شده ها ایجاد کنند. برای مثال:


الف)ارائه خدمات ویژه در زمان خسارت هزینه های پزشکی در بیمارستان های ممتاز، که طرف قرارداد شرکت بیمه باشد.
ب)تحویل مدارک پزشکی به شرکت بیمه به صورت آنلاین و بدون نیاز به رفت و آمد حضوری و پرداخت آنلاین خسارت.
در صورتی که ارائه خدمات در بیمه مسئولیت مراحل آسان تر و کوتاه تری داشته باشند، تعداد بیشتری از صاحبان مشاغل به بیمه مسئولیت روی می آورند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *