[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 با پایین یا بالا گفتن قیمت خودرو موقع خرید بیمه بدنه چه اتفاقی می افتد؟؟؟

با پایین یا بالا گفتن قیمت خودرو موقع خرید بیمه بدنه چه اتفاقی می افتد؟؟؟

چرا باید کالا یا خودرو را با قیمت واقعی بیمه کرد؟
 


در ابتدا باید بدانید هر خودرو یا کالایی که می خواهید بیمه کنید باید با قیمت واقعی آن بیمه شود. 

چرا که در هنگام گرفتن خسارت با توجه به قیمتی که بیمه گذار در ابتدا اعلام کرده است.  خسارت پراخت خواهد شد. برای مثال اگر قیمت کالایی صدهزار تومان باشد، و بیمه ی آن کالا در حدود بیست هزار تومان باشد. اگر شامل گرفتن خسارت شود.  شرکت بیمه آن خسارت را با توجه به ارزشی از کالا که بیمه گذار اعلام کرده است (صدهزارتومان) پرداخت می کند. حال اگر قیمت همین کالا را بیمه گذار برای پرداخت کمتر حق بیمه مثلا پنجاه هزار اعلام کند.  (حق بیمه ی آن چیزی در حدود ده هزار تومان می شود) اگر کالا مشمول خسارت شود ، شرکت بیمه میزان خسارت را با توجه به ارزش پنجاه هزار تومان محاسبه می کند. برای همین است که مشاورین ما به بیمه گذار های خود توصیه می کنند همیشه قیمت واقع کالا هایی که می خواهند بیمه کنند را اعلام کنند.
 


اسم این قانون چیه؟


نام این قانون ، تبصره ی ماده ده است. با توجه به آن هر میزانی که بیمه گذار، کالا را پایین تر از قیمت واقعی آن اعلام کرده باشد، به همان میزان شرکت بیمه در هنگام پرداخت خسارت، مبلغ را کسر خواهد کرد.
 


این تبصره ، شامل بیمه خودرو هم میشه؟


البته که میشه! و متاسفانه شرکت های بیمه ، بزرگترین مشکلات اعلام قیمت واقعی و تبصره ده را در این رشته به فراوانی یافت می کنند!
 


چرا یک نفر برای اینکه خودرو خودش رو بیمه کنه، قیمت واقعی خودرو رو اعلام نمیکنه؟!


متاسفانه برخی از مشاورین و نمایندگان بیمه، برای آنکه اطلاعات کافی از این قانون ندارند، به بیمه گذار توصیه می کنند برای پرداخت کمتر حق بیمه ، قیمت را کمی کمتر از قیمت واقعی اعلام کنند.


 
اگر قیمت خودرو یا کالا رو اضافه تر از قیمت واقعی اعلام کنم، موقع گرفتن خسارت از شرکت بیمه، می تونم خسارت بیشتری رو نسبت به ارزش اولیه کالا دریافت کنم؟


خیر! اگر قیمت کالای خود را بیشتر از قیمت واقعی آن اعلام کنید، هنگام گرفتن خسارت از شرکت بیمه مبلغ اضافه ای را دریافت نخواهید کرد!


 صداقت از اصول اولیه!


ما به شما توصیه می کنیم، برای خریدن بیمه نامه از هر نوع شرکتی، شفاف باشید و صداقت پیشه کنید، چرا که صداقت اصل مهمی در تمامی شرکت های بیمه است و می تواند به سودی دو طرفه برای بیمه گذار و شرکت بیمه منجر شود.


 
من صداقت پیشه کردم ، اما در هنگام خرید بیمه نامه، مشاور بیمه ای من، بهم پیشنهاد داد قیمت کالا را پایین تر از قیمت واقعی اعلام کنم، تا تخفیفات بیشتری موقع پرداخت بیمه نامه شامل حالم بشه! حالا باید چیکار کنم؟ می تونم بیمه نامه رو تغییر بدم و قیمت واقعی رو اعلام کنم؟


 بله ، شما می توانید با مراجعه به شرکتی که از آن بیمه نامه را خریداری کردید، قیمت واقعی کالا را اعلام و حق بیمه اضافی خود را پرداخت کنید.
 


ما به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید بهترین و مناسب ترین بیمه نامه با توجه به شرایط و انتظاراتی که از بیمه نامه خودتون دارین ، با مشاورین بیمدون تماس بگیرین. مشاورین ما در تمام ساعات اداری پاسخگوی شما هستند.
 


هر مشتری بیمه باید قهرمان بیمه ای مختص خودشو داشته باشه!

 

 

در ادامه بیمه عمر. . .

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *