[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 هرج و مرج را بیمه کنید!

هرج و مرج را بیمه کنید!

بحران های اجتماعی که می توانند موجبات بی نظمی و نا امنی را فراهم کنند، همواره تاثیرات مهمی بر امنیت دارند. از آنجایی که هر بحران اجتماعی مولود مسائل و مشکلات گوناگونی است، شناخت ابعاد و ویژگی های آن از قدم های اولیه مدیریت بحران محسوب می شود.

بحران های اجتماعی از دیرباز جزء جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی بوده اند و روز به روز بر تعدد و تنوع شان افزوده می شود و دیگر پدیده هایی با ویژگی غیر عادی، کمیاب و اتفاقی تلقی نمی شوند؛ چنانچه بحران ها و شورش های شهری از معضل ها و دغدغه های اصلی جوامع در حال گذار است و بسیاری از دولت ها در طول تاریخ خود همراه با شورش ها و نا آرامی های داخلی روبرو بوده اند.

شورش چیست؟

شورش عبارت است از خشونت سیاسی نسبتا خودجوش و غیر سازمان یافته همراه با مشارکت مردمی قابل ملاحظه شورش ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند : شورش مسلحانه، شورش بدون سلاح گرم. که هر دو با هرج و مرج همراه است.

شورش ها معمولا دارای خصوصیت های زیر می باشند:

فاقد هدف یا اهداف روشن یا مطالبات مشخص است

فاقد سازماندهی و رهبری معین است

نمی توان در مورد تداوم آن اطمینان داشت

فاقد ایدئولوژی مشخص هستند

پوشش اعتصاب ، شورش و بلوا در بیمه عمر چیست؟

در بیمه عمر خسارت آشوب ، شورش، و بلوا جزء استثنائات است. به این معنی که اگر فرد بیمه شده در جریان اعتراضات فوت کند، سرمایه فوت به او تعلق نخواهد گرفت.

براساس شرایط جدید ، برخی از شرکت های بیمه مثل بیمه پاسارگاد و بیمه سامان دارای پوشش اعتصاب، شورش و بلوا هستند، بیمه گذار می تواند این پوشش را خریداری کند و در صورت فوت در اثر آشوب، اعتصاب و بلوا سرمایه فوت به همراه اندوخته بیمه نامه به ذی نفعان بیمه شده تعلق می گیرد.

برای خرید بهترین بیمه نامه عمر می توانید با مشاورین بیمدون تماس بگیرید. هر مشتری بیمه باید قهرمان بیمه ای خودش رو داشته باشه!

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *