[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

 چرا باید پول زور بدیم اصلا فرانشیز چیه!!؟

چرا باید پول زور بدیم اصلا فرانشیز چیه!!؟


توی این مطلب می خوایم درمورد فرانشیز صحبت کنیم. چیه؟ و اصلا چرا وقتی بیمه نامه ای رو خریداری می کنیم باید بخشی از خسارت رو خودمون پرداخت کنیم؟


 یک اصطلاح فرانسوی!


فرانشیز (franchise) یا حق امتیاز، یک اصطلاح فرانسویست. به گونه ای از کسب و کارگفته میشه که بر پایه اون، به یک شرکت اختیار داده می شه که تولیدات یا فرآورده های شرکت های دیگه رو بفروشه و در برابر اون مبلغی رو دریافت کنه.


 
 فرانشیز تو بیمه چیه؟


در ابتدا باید خدمت شما مشتریان عزیز شرکت های بیمه عرض کنیم ، فرانشیز در بیمه به سهم بیمه گذار در پرداخت خسارت گفته میشه.  به این معنی که وقتی شخصی بیمه نامه ای رو خریداری می کنه . در هنگام خسارت بخشی از اون رو باید خودش پرداخت کنه. برای مثال در سرقت بیمه های بدنه خودرد، هشتاد درصد خسارت به عهده ی شرکت بیمه و بیست درصد به عهده ی شخص بیمه گذار است.
 


من بیمه نامه خریدم که پول خسارت ندم!


 
بله شما درست می فرمایید! اما فرانشیز فلسفه خاص خودش رو داره که منجربه سود دو طرفه ی شرکت بیمه و مشتریانش میشه. چطوری؟ بزارین بهتون بگیم چطوری! در اصل فلسفه ی فرانشیز برای مراقبت بیشتر شما از مالی که بیمه کردین بوجود اومده، به این معنا که شما بدونین چون از خسارت سهم کوچیکی دارین باید بیشتر مواظب اموالتون باشین!


 
همه ی بیمه ها فرانشیز دارن؟


جالبه بدونین اکثر بیمه نامه ها فرانشیز دارن، که حتی شامل بیمه نامه های درمانی هم میشه!


 
بیمه ی آتش سوزی یک استثناء!


بیمه های آتش سوزی تنها بیمه نامه هایی هستند که فرانشیز شامل حالشون نمیشه، جالبه بدونین شرکت های بیمه معتقدن سوانح آتش سوزی از اراده ی آدمیزاد خارجه و ما هرچقدر هم مواظبت کنیم شاید نتونیم از پس سانحه ی آتش سوزی بربیایم!


 
بیمه مسئولیت اجباری(شخص ثالث)، یک استثناء دیگر! شما چرا با این حالت پاشی بیای خسارت بگیری؟


در بیمه های اجباری مسئولیت هم فرانشیز وجود نداره، چرا که برای شخص زیان دیده دشواره که بخشی از خسارت رو از بیمه گذار بگیره و بخش دیگه رو از شرکت بیمه، شخص زیان دیده حتی می تونه بدون حضور مسئول حادثه، خسارت خودش رو دریافت کنه. شرکت های بیمه متعهد می شن که رعایت حال شخص زیاندیده رو بکنن و کل خسارت رو خودشون یکجا پرداخت کنن.


حالا این فرانشیز چند درصد هست؟


در بیمه نامه های مختلف متغیره، اما اگر بخوایم حدودی بگیم، میشه بین ده تا چهل درصد.


 
برای اطلاع دقیق تر از فرانشیز بیمه نامه ها، می تونین با مشاورین بیمدون تماس بگیرین. مشاورین ما در ساعت های اداری پاسخگوی سوال های بیمه ای شما هستن.


هر مشتری بیمه باید قهرمان بیمه ای خودش رو داشته باشه!

انستاگرام بیمدون . . .

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *