[email protected]

برای ما پیام بگذارید

021-66068600

باما تماس بگیرید

بیمه مسافرتی

لطفا به این چند پرسش کوتاه پاسخ دهید!

مسافرت یکی از هیجان انگیزترین اتفاق‌های زندگی است.برای لذت بردن از سفر باید سالم و سلامت باشیم.
بیمه درمان مسافرتی با داشتن حق بیمه‌ نسبتا ارزان پوشش های مناسبی برای دوران سفر ارائه میکند.تعداد زیادی از کشورهای خارجی داشتن بیمه درمان مسافرتی را برای صدور ویزا ضروری میدانند زیرا هزینه های درمان ناخواسته و البته گران تلقی میشود.این بیمه به بیمه گذاران خود این امکان را میدهد که در سفرهای خارج از کشور هنگام وقوع شرایط ناگوار احتمالی از قبیل بیماری حادثه مفقود شدن چمدان و….از یاری شرکت بیمه استفاده کنیم.

«چه خبره!» جمله معترضه ای است که ایرانی‌ها معمولاً در برابر نرخ ویزیت یک پزشک در خارج از کشور می‌گویند. به ویژه اگر با نرخ ویزیت پزشکان داخلی مقایسه کنند! مثلا هزینه ویزیت دکتر در استرالیا حدود ۵۰ تا ۸۰ دلار است که مبلغ قابل توجهی است. راهکار چیست؟ مسافرت خارجی نرویم یا کلاً مریض شدیم به دکتر مراجعه نکنیم؟ پیشنهاد ما به شما هیچکدام از این راه حل ها نیست! بیمه مسافرتی بهترین و ارزانترین راهکار است. علاوه بر پوشش درمانی بیمه مسافرتی، این بیمه از اموال شما هم در خارج از کشور محافظت می کند. به عنوان مثال اگر کیف پول یا چمدان خود را طی سفر گم کنید، هوای شما را دارد و نمی گذارد آب در دل شما تکان بخورد.

–  هزینه‌های پزشکی بیماری و حادثه

– تأخیر در رسیدن وسایل مسافرتی

– پرداخت خسارت در صورت فقدان بار در مقصد

– جبران خسارت ناشی از تأخیر در حرکت

– حواله وجه نقد

– مفقود شدن یا به سرقت رفتن مدارک شناسایی در خارج از کشور

– رسیدگی‌ و پرداخت هزینه مسائل حقوقی

– هزینه بازگشت به کشور به علت فوت اقوام تا درجه دو

– هزینه های اضطراری دندانپزشکی

هیچکدام! هیچ شرکت بیمه ایرانی خارج از کشور وجود ندارد! به همین خاطر برخی از شرکت های بیمه با شرکت هایی به نام «کمک رسان» قرارداد بسته اند تا آنها به مسافران ایرانی در خارج از کشور خدمات بیمه مسافرتی ارائه دهند. مطرح ترین شرکت های کمک رسان عبارت اند از:

  1. Mideast
  2. Allianz
  3. Evasan
  4. Sos

شما باید در هنگام وقوع حادثه در خارج از کشور با شماره ای که روی بیمه نامه مسافرتی خود درج شده است، تماس بگیرید. این شماره متعلق به یکی از شرکت های کمک رسان است که با یکی از شرکت های بیمه داخلی قرارداد همکاری بسته است. شرکت کمک رسان پس از دریافت مدارک مربوطه، شرح حادثه را از شما می خواهد که طبعاً تسلط نسبی به زبان انگلیسی در اینجا ضرورت دارد. البته شرکت Mideast دارای اپراتور فارسی زبان و شرکت Allianz فاقد آن است.

بد نیست بدانید رویه برخی از شرکت های کمک رسان به این نحو است که شما باید ابتدا خسارت وارده را شخصاً پرداخت کنید و سپس فاکتورهای مربوطه را ارائه نمایید.

نحوه جبران خسارت شرکت های کمک رسان به دو شیوه است. شیوه اول به صورت مستقیم است.

در شیوه مستقیم این شرکت به طور مستقیم با ارگان جبران خسارت ارتباط می گیرد و مبلغی به بیمه شده نمی پردازد. به عنوان مثال هزینه های درمانی مسافر در خارج از کشور را به بیمارستانی که فرد در آن بستری شده است، مستقیماً پرداخت می کند.

در شیوه دوم که به صورت غیرمستقیم است، شرکت کمک رسان هزینه خسارت خسارت وارده را پس از دریافت مدارک مسافر آسیب دیده به خساب او واریز می کند.

برای دریافت مشاوره رایگان پیرامون بیمه مسافرتی با کارشناسان بیمدون در ارتباط باشید.